Wypełnienie doliny łez – jak odjąć sobie lat


Skóra jest niezwykle ciekawym i bardzie zmieniającym się organem ludzkiego organizmu. Każdego dnia skóra ulega złuszczaniu, regeneracji i odnowie. W jej głębszych warstwach znajduje się kolagen oraz elastyna, czyli włókna białkowe odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry, a co za tym idzie, za młody wygląd. Wraz z wiekiem ilość włókien kolagenowych i elastynowych maleje, co wiąże się utrata jędrności, wiotkością skóry, zmianą owalu twarzy i powstawaniem zmarszczek. Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna, a więc bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych, które mogą przyspieszać naturalny proces starzenia się skóry. Jednym z problemów, z jakimi mierzy się medycyna estetyczna jest tzw. dolina łez.
Dolina łez stanowi potoczną nazwę dla bruzd nosowo-jarzmowych, czyli wgłębień skóry powstających wyniku odsłonięcia dolnego brzegu oczodołu przez opadający policzek. Wgłębienia te prowadzą od wewnętrznego kącika oka, po skosie przez policzek, podobnie jak ma to miejsce w przypadku płynących łez. Widoczna dolina łez nie tylko dodaje lat, ale sprawia, że twarz wygląda na bardziej zmęczoną i smutną.
Jednak dzięki rozwojowi kosmetologii i medycyny estetycznej możliwe jest zniwelowanie oznak starzenia się. W przypadku doliny łez istnieje kilka możliwości zabiegowych takich jak laser frakcyjny CO2, mezoterapia igłowa, dermapen czy wypełnianie kwasem hialuronowym. I to właśnie wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym przynosi bardzo zadowalające efekty. Sam zabieg polega na iniekcji preparatu zawierającego kwas hialuronowy w okolicę pod okiem, na którą wcześniej został nałożony preparat znieczulający, aby pacjentka/pacjent odczuwali jak największy komfort podczas zabiegu. Preparat wstrzykiwany jest przy użyciu kaniuli lub igły, a następnie dla lepszego i co najważniejsze, dla równomiernego ułożenia się preparatu, wykonywany jest delikatny masaż okolicy oka. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać kąpieli słonecznych, wizyt w solarium jak i aktywności fizycznej. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej można wrócić do codzienności. Efekt wypełnienia widoczny jest natychmiastowo, jednak na ostateczny efekt należy poczekać ok. 2 tygodni.
Warto również dodać, że do przeprowadzenia zabiegu kwalifikuje lekarz i to on dobiera najlepszą metodę dla danej osoby. Istnieją jednak przeciwwskazania do zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym i należą do nich: ciąża, karmienie piersią, opryszczka, skłonność do obrzęków w okolicy oka, trądzik, choroby z autoagresji.

Więcej: https://izabelacytrowska.pl/