Kuchnia ogrodowa


Ciepłe wiosenne słońce, zapach grilla, znajomi i rodzina. Brzmi wspaniale. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu z ogródkiem pragniemy zorganizować tam jak najbardziej przytulną przestrzeń do relaksu i zabawy dla dzieci. Oprócz leżaków, foteli na przykład ratanowych, znajdujemy miejsce na trampolinę czy huśtawkę oraz grill. Jeśli mamy większe oczekiwania lub aspiracje na rodzinnego weekendowego kucharza bardzo dobrą opcją jest postawienie w naszym ogródku kuchni ogrodowej.
Rodzajów takiej kuchni jest tyle, ilu gospodarzy i podwórek. Na rynku można znaleźć te bardzo modne wpasowujące się w każdą aranżacje oraz takie, które już od pierwszego spojrzenia wpisują się w konkretny styl. Materiału, z których są wykonywane też można dowolnie dopasować do naszych preferencji zaczynając od tych wykonanych z metalu przez drewno a kończąc na klimatycznej murowanej. Kuchnia ogrodowa może znajdować się zarówno na otwartej przestrzeni jak i pod zadaszeniem czy na tarasie. Wszystko zależy od naszego gustu i rozplanowania terenu w przydomowym ogródku.
Ważną sprawą podczas wybierania miejsca jest kierunek wiatru ponieważ jego złe ukierunkowanie może spowodować, że cały dym z paleniska lub powierzchni grillowej będzie nam się cofał do przestrzeni kuchennej. Następną ważną sprawą, jeśli stawiamy kuchnię z cegieł lub drewna, jest dobranie odpowiedniego budulca. Jeśli się na tym nie znamy warto zasięgnąć rady doświadczonej firmy. Co prawda trzeba będzie za to troszkę więcej zapłacić, ale uchroni nas to w przyszłości od poprawek, które będą konieczne przy wybraniu nieodpowiednich materiałów a w skrajnych przypadkach nawet od rozbiórki całej konstrukcji.
Ponieważ nasza kuchnia będzie znajdować się na powietrzu musimy zastosować dwa rodzaje zaprawy: cementowo-piaskową od zewnątrz oraz ogniotrwałą od wewnątrz.
Co do dekoracji takiej kuchni, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Może ona pasować do fasady domu, mebli w ogródku lub być wysadzana kamykami rzecznymi.
Jeśli jednak nie mamy czasu i ochoty na murowanie lub stawianie z drewna takiej kuchni polecam strony internetowe z gotowymi projektami, które są w pełni wyposażone. Wystarczy kliknąć, zapłacić i czekać na przesyłkę.